اطلاعیه: جهت دانلود آموزش ها لازم است اشتراک طلایی خریداری کنید خرید اشتراک طلایی
اطلاعیه: جهت دانلود آموزش ها لازم است اشتراک طلایی خریداری کنید خرید اشتراک طلایی
0
0

دانلود رایگان دوره فروشندگی حرفه ای-دکتر یحیی علوی

3111 بازدید

دوره فروشندگی حرفه‌ای

برای همه کسب و کارهایی که در دنیا فعال هستند، فروش یک قلب تپنده است که بدون آن فعالیت و ادامه حیات هیچ کسب و کاری امکان پذیر نیست. اگر یک کسب و کار را مانند یک تیم فوتبال در نظر بگیریم، فروش دقیقا مانند خط حمله ی آن تیم است که باید توپ را تبدیل به گل کند تا تیم بتواند نتیجه ی زحمات خود را ببیند.

تکنیک معرفی محصول در فروشندگی حرفه‌ای :

هر فروشنده می بایست تکنیک های متعددی برای فروشندگی فرا بگیرد. اولین قدم در امر فروش، معرفی کامل و بی نقص محصول است که باید با چاشنی جذابیت همراه گردد تا بتواند از همان ابتدا مشتری را برای خرید قانع نماید. این امر یکی از مهم ترین و اساسی ترین کارهایی است که یک فروشنده موفق باید بیاموزد و آن را همیشه به کار ببندد.

فن بیان در فروش :

مهارت مهم بعدی که هر فروشنده یا باید به صورت ذاتی داشته باشد یا آن را به صورت حرفه ای فرا بگیرد، فن بیان است. فن بیان تقریبا مهم ترین ابزار برای هر فروشنده است زیرا یک فروشنده موفق باید بتواند ابتدا با صحبت ها و نفوذ کلامی که دارد مشتری را برای خرید قانع نماید. فن بیان در واقع از اولیه ترین مهارت ها برای هر فردی است که در حوزه فروش فعالیت دارد زیرا خیلی اوقات فروش حضوری نیست و تلفنی انجام می شود که در این حالت تنها ابزار فروشنده فن بیان می باشد.

داستان سرایی در فروشندگی حرفه‌ای :

یکی از راه هایی که به وسیله ی آن می توان مشتری را قانع نمود، داستان سرایی در فروش است. هر فروشنده باید برای متقاعد نمودن مشتری از هر روشی که می تواند استفاده نمود. یکی از شاخص ترین روش های متقاعد سازی، داستان سرایی در فروش است. بدین طریق که هر فروشنده باید بتواند با صحبت هایش محصول یا خدمت را به بهترین شکل ممکن پرزنت نموده و تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب بگذارد تا بتواند به هدف خود برسد.

زبان بدن در فروش :

مهارت مهم و حیاتی بعدی که هر فروشنده باید آن را فرا گرفته و به صورت حرفه ای از آن استفاده نماید، زبان بدن است. زبان بدن در واقع استفاده از حالات و اشارات بدن برای انتقال پیام به دیگران است. اکثریت فروشندگان باید بتوانند از زبان بدن خود استفاده نموده و پیامی را که می خواهند به طرف مقابل انتقال دهند. آنها همچنین باید بتوانند با استفاده از خواندن زبان بدن مخاطب، حالات و احساسات او را تشخیص داده و با استفاده از این دانش روند معرفی محصول و متقاعد سازی را پیش ببرند.

مذاکره در فروشندگی حرفه‌ای :

مذاکره نمودن نیز از پایه ای ترین مهارت هایی است که هر فروشنده باید به آن تسلط داشته باشد. هر فرد فروشنده که قصد دارد مشتری یا مخاطب خود را برای خرید یک محصول یا خدمت متقاعد سازد، باید ابتدا با او وارد مذاکره شود.

سلیقه شناسی مشتریان در فروش :

مشتریان معمولا سلایق و نیازهای منحصر به فردی دارند که اگر این نیازها برآورده نشود، ممکن است باعث نارضایتی و یا اعتراض مشتری ها گردد. افراد فعال در حوزه فروش باید این توانایی را داشته باشند که بتوانند هر فرد ناراضی را آرام نموده و این وضعیت را مدیریت کنند. یکی از مهارت هایی که فروشندگان باید داشته باشند این است که ابتدا فرد ناراضی را آرام نموده و سپس در راستای ایجاد حس رضایت در او گام بردارند.

تبدیل کلمه نه، به کلمه بله :

یکی از مواردی که فروشندگان به تعدد در طول فعالیت خود به آن برخورد می کنند، شنیدن نه است. حتما برای شما هم پیش آمده که با شما تماس بگیرند یا محصولی را به شما پرزنت کنند و شما به آن ها نه بگوئید. این پدیده، یک پدیده ی پر تکرار است که فروشندگان باید بتوانند با مهارت خود این وضعیت را کنترل نموده و با شنیدن یک نه نا امید نشوند

تنظیم قرارداد نهایی در فروشندگی حرفه‌ای :

در آخرین گام برای اینکه مذاکره ای که انجام شده و زحمتی که برای فروش یک محصول یا کالا کشیده شده به ثمر بنشیند، باید یک قدم مهم و البته محکم برداشت و قرار داد را نهایی کرد. به جرات می توان گفت نهایی کردن قرارداد یا به اصطلاح closing شاید مهم ترین قدم در پروسه ی فروش باشد، زیرا زمانی که به این نقطه می رسیم، مشتری کاملا آماده شده تا خرید را انجام دهد و هنر فروشنده در این مرحله این است که اجازه ندهد مشتری برود تا بعدا تصمیم بگیرد.

مزیت دوره فروشندگی حرفه‌ای :

تمامی مهارت ها و مواردی که ذکر شد، مهارت هایی است که یک فروشنده که می خواهد در بازار کنونی که از فروشندگان متعدد و توانمند اشباع شده فعالیت نماید، باید از همه ی آن ها برخوردار بوده و چه بسا در همه ی آن ها حرفه ای نیز باشد. همه ی این مهارت ها یک جا و به صورت یک دوره تحت عنوان دوره فروشندگی حرفه ای در موسسه کسب و کار آیا ارائه می گردد

سر فصل های دوره فروشندگی حرفه‌ای :

آشنایی با مهارت های سخت و نرم فروش
هفت اصل فروشندگی حرفه ای
معرفی تاثیرگذار و حرفه ای محصول/خدمات در 90 ثانیه اول
یادگیری مهارت های فن بیان، نفوذ کلام و ارتباط موثر در فرآیند مذاکره
داستان سرایی در فروش و روش های پرزنت محصول
آشنایی با نحوه سوال پرسیدن مناسب در جلسه فروش
آشنایی با نیاز و خواسته مشتری
آشنایی با مدل SPIN
آشنایی با اصول مذاکره در فروش
آشنایی با سبک های مختلف رفع تعارض و مدیریت اعتراضات مشتری
آشنایی با 10 دلیل اصلی که از مذاکره فرار می کنیم

.:6 جلسه به صورت مرتب قرار گرفت:.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://boxpackage.info/?p=2718
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:
برای دسترسی به لینک های دانلود لطفا اشتراک تهیه کنید

نظرات

6 نظر در مورد دانلود رایگان دوره فروشندگی حرفه ای-دکتر یحیی علوی

دیدگاهتان را بنویسید